2e wegversmalling A6 voor werkverkeer Joure
De werkzaamheden rondom de aanleg van Knooppunt Joure zijn volop aan de gang. In januari al begonnen met het verdiepen van de Langwarder Wielen. Het zand dat hierbij vrijkomt, wordt met buizen naar het zanddepot bij Joure getransporteerd. Binnenkort start de voorbereiding voor de aanleg van de fly-overs van en naar Sneek. Daarom worden de rijstroken op de snelweg versmald zodat er ruimte ontstaat voor het werkverkeer en om te bouwen. Het verkeerssysteem wordt in ongeveer een week opgebouwd.
Knooppunt Joure
De grote rotonde bij Joure maakt plaats voor een doorgaande verbinding tussen de A6 en de A7 (Lemmer-Heerenveen). Ten westen van Joure komt een ongelijkvloerse kruising van en naar Sneek. Bij het project hoort ook het verdiepen van de Langwarder Wielen (in samenwerking met het Friese Merenproject) en de aanpak van de entree van Joure inclusief een ovonde, busstation en carpoolterrein.
Files, ongevallen en sluipverkeer
De huidige, grote rotonde bij Joure is nu vooral een knelpunt dat zorgt voor files en ongevallen. Bovendien hebben omliggende dorpen veel last van sluipverkeer dat de rotonde wil mijden. Met het nieuwe knooppunt verbetert de bereikbaarheid van Fryslân, de verkeersveiligheid bij Joure en de leefbaarheid in de dorpen.
Drie overheden
Rijkswaterstaat, provincie Fryslân en gemeente De Fryske Marren werken in dit project samen in een bestuurlijke alliantie. Elke partij heeft een eigen verantwoordelijkheid binnen het project, maar samen hebben zij een gemeenschappelijk doel: een sterk, veilig en bereikbaar Fryslân.
