Duur parkeren in Deventer

maandag 27 juni 2016
timer 2 min
Parkeervergunninghouders van de binnenstad van Deventer zijn het niet eens met het parkeerplan van de gemeente om alle parkeerplaatsen voor vergunninghouders vanaf volgend jaar om te zetten naar plaatsen voor betaald parkeren, volgens de Stentor. Het gemeentebestuur vindt het plan niet gek. Andere steden kennen ook geen aparte plaatsen voor vergunninghouders. Toch is Deventer met 261 euro parkeerkosten per jaar duurder dan omliggende steden.

Deventer heeft volgens de nieuwe bezuinigingen een besparing van 1,3 miljoen euro per jaar nodig, zo meldt de Stentor. Een deel van het geld zou met parkeerinkomsten, door vergunninghoudersplekken om te zetten in betaald parkeren, volgens de gemeente verdient kunnen worden.


Prijs/kwaliteit 

Het voornemen om de vergunningsplaatsen om te dopen in reguliere parkeerplekken voor betaald parkeren, is voor het college geen reden om het tarief te veranderen. Er moeten voldoende parkeerplaatsen op een redelijke afstand zijn, liet CDA- raadslid Wietse  Burger aan de Stentor weten. Aan de hand van deze criteria wil Burger onderzocht hebben of de kwaliteit straks de prijs rechtvaardigt.  


Kleine straatjes

De parkeerplannen van het college staan nog niet vast. Wethouder Liesbeth Grijsen geeft aan dat ook gekeken wordt naar de kleine straatjes. Zo gaf Grijsen in de Stentor aan dat voor sommige delen van de binnenstad bekeken moet worden of de parkeeplannen doorgevoerd moeten worden of niet. Zoekverkeer moet voorkomen worden, liet Grijsen de krant weten. 


Bron:  de Stentor