‘De financiële verwerking van parkeerproducten wordt onderschat’

vrijdag 11 april 2025

Foto: Shutterstock

Een jaar geleden koos de gemeente Nissewaard ervoor om de financiële administratie van de parkeervergunningen en -abonnementen in de gemeente uit te besteden. De gemeente kampte met capaciteitsproblemen en Tobias Fiscaal nam deze taak ‘over’. “Wij worden niet alleen volledig ontzorgd, maar ook onze klanten”, aldus Milton Watson van de gemeente Nissewaard.

Veel gemeenten kennen Tobias Fiscaal wellicht van de invordering van naheffingsaanslagen parkeerbelasting van het straatparkeren. Maar volgens Joan van Yperen van Tobias Fiscaal verzorgen zij ook de financiële verwerking van parkeerproducten. “Voor de gemeente Nissewaard gaat het om parkeervergunningen voor bewoners, bedrijven, mantelzorgers, bezoekers en om abonnementen voor parkeergarages en langparkeerterreinen.” Zij ziet dat de financiële verwerking hiervan vaak wordt onderschat. “Het is niet iets wat een financiële afdeling er even ‘bij’ doet. We hebben met de afdeling parkeerbeheer van de gemeente dagelijks contact over lopende zaken.”

Goede resultaten

“We schakelen heel snel met elkaar. Zo kunnen wij vragen van klanten vaak gemakkelijk zelf beantwoorden”, gaat Van Yperen verder. “We zijn in die zin een verlengstuk van de gemeente.” Watson voegt toe: “Dat is echt ontzorgen – we hebben er geen omkijken meer naar. We hebben als gemeente een heel laag openstaand saldo, klanten betalen vaak op tijd. We krijgen iedere maand een overzicht met de stand van zaken van alle producten.” 

Van Yperen voegt toe: “Het voordeel voor klanten is dat zij kunnen kiezen uit meerdere betaalvormen, zoals automatische incasso, factuur, iDeal en een maandelijks betaalverzoek. We werken hiervoor samen met Qualogy. Zij hebben de applicatie ParQ ontwikkeld, waarin klanten de parkeerproducten kunnen aanschaffen en verlengen. Wij krijgen deze gegevens via een API door en nemen dan de juiste stappen.”

Verder optimaliseren

Watson en Van Yperen bekijken regelmatig samen hoe het proces nog efficiënter kan. “Hoe kunnen we het vooral voor klanten nog beter maken? Vanuit de gemeente willen we bijvoorbeeld de communicatie naar klanten nog meer verbeteren, zodat zij weten wat Tobias Fiscaal precies doet.” Van Yperen voegt toe: “We willen voorkomen dat klanten betalingen storneren. Dan moeten we het betalingsproces opnieuw opstarten en uitleg geven. Dat levert extra werk op, en dat willen we voorkomen.” Volgens Watson werken zij hierin goed samen en versterken zij elkaar. “Zo ontstaat er een win-winsituatie, voor alle partijen”, besluit hij.